Klubmestre

 

Her på siden kan du se, hvem der er blevet klubmestre siden klubbens start. De første år er listen ikke helt fyldestgørende. Klubmesterskabet blev holdt på fremmede baner fra 1973 (samme år, som klubben blev stiftet) til og med 1977. Fra 1978 er klubmesterskabet hvert år blevet holdt på vores egen bane.

Klubmesterskabet bliver afholdt hvert år i august/september

  • 2022: Trine Jensen
  • 2021: Anne Sofie Siebuhr
  • 2020: Johanne Heidebo Svendsen
  • 2018 Trine Jensen
  • 2017 Trine Jensen
  • 2016 Johanne Heidebo Svendsen
  • 2015 Johanne Heidebo Svendsen
  • 2014 Celine Donstrup
  • 2013 Dorte Pyll Truesen
  • 2012 Celine Donstrup
  • 2011 Dorte Pyll Truesen
  • 2010 Mette Kirketerp
  • 2009 Johanne Heidebo Svendsen
  • 2008 Johanne Heidebo Svendsen
  • 2007 Alexandra Benard
  • 2006 –
  • 2005 Alexandra Benard
  • 2004 Sara Lyngsøe
  • 2003 Anette Tinning
  • 2002 Camilla Hansen
  • 2001 Karin Folkersen
  • 2000 Camilla Hansen
  • 1999 Camilla Hansen
  • 1998 Camilla Hansen
  • 1997 Camilla Hansen
  • 1996 Camilla Hansen
  • 1995 Susanne Bang
  • 1994 Camilla Hansen
  • 1993 Camilla Hansen
  • 1992 Camilla Hansen
  • 1991 Camilla Hansen
  • 1990 Anette Tinning
  • 1989 Anette Tinning
  • 1988 Anette Tinning
  • 1987 Anette Tinning
  • 1986 Anette Tinning
  • 1985 Hanne Møller
  • 1984 Anette Tinning
  • 1983 Hanne Møller
  • 1982 Bente Gylling
  • 1981 Lone Værndal
  • 1980 Lise Gade
  • 1979 Mette Nedergaard
  • 1978 Elsebeth Tarp
  • 1977 ?
  • 1976 ?
  • 1975 ?
  • 1974 Elsebeth Tarp (i Korsør)
  • 1973 ?
  • 2022: Anne Sofie Siebuhr
  • 2021: Anne Sofie Siebuhr
  • 2020: Johanne Heidebo Svendsen
  • 2019: Johanne Heidebo Svendsen
  • 2018 Trine Jensen
  • 2017 Dorte Pyll Truesen
  • 2016 Anne Sofie Siebuhr
  • 2015 Celine Donstrup
  • 2014 Celine Donstrup
  • 2013 Celine Donstrup
  • 2012 Dorte Pyll Truesen
  • 2011 Celine Donstrup
  • 2010 Johanne Heidebo Svendsen
  • 2009 Marie Klaschka
  • 2008 Dorte Pyll Truesen
  • 2007 Dorte Pyll Truesen
  • 2006 Sara Lyngsøe
  • 2005 Alexandra Benard
  • 2004 Sara Lyngsøe
  • 2003 Lise Gade
  • 2002 Sara Møllenbach
  • 2001 Camilla Hansen
  • 2000 Hanne Møller
  • 1999 Camilla Hansen
  • 1998 Camilla Hansen
  • 1997 Camilla Hansen
  • 1996 Camilla Hansen
  • 1995 Hanne Møller
  • 1994 –
  • 1993 –
  • 1992 –
  • 1991 –
  • 1990 –
  • 1989 –
  • 1988 –
  • 1987 –
  • 1986 –
  • 1985 –
  • 1984 –
  • 1983 –
  • 1982 –
  • 1981 –
  • 1980 –
  • 1979 –
  • 1978 –
  • 2022: Nicklas Smith Mølholm
  • 2021: Mads Viemose Larsen
  • 2020: Mads Viemose Larsen
  • 2019: Andreas Hillersborg Sørensen
  • 2018 William Bredtved Hansen
  • 2017 William Bredtved Hansen
  • 2016 Martin Hansen
  • 2015 Martin Hansen
  • 2014 Martin Hansen
  • 2013 Nicklas Munkebo
  • 2012 Andreas H. Sørensen
  • 2011 Jesper Asbirk
  • 2010 Jesper Asbirk
  • 2009 Lasse Frølich
  • 2008 Frederik Holt
  • 2007 Morten Solgaard
  • 2006 Morten Solgaard
  • 2005 Mads Flindt-Larsen
  • 2004 Søren Müller
  • 2003 Søren Müller
  • 2002 Christian Filtenborg
  • 2001 Christian Filtenborg
  • 2000 Christian Filtenborg
  • 1999 Torben Larsen
  • 1998 Christian Filtenborg
  • 1997 Christian Filtenborg
  • 1996 Troels Falk ØstergÃ¥rd
  • 1995 Christian Filtenborg
  • 1994 Bo ØstergÃ¥rd
  • 1993 Christian Filtenborg
  • 1992 Søren Müller
  • 1991 Søren Müller
  • 1990 Bo ØstergÃ¥rd
  • 1989 Ulrich Stiggard
  • 1988 Torben Larsen
  • 1987 Frank Tarp
  • 1986 Torben Larsen
  • 1985 Torben Larsen
  • 1984 Torben Larsen
  • 1983 Torben Larsen
  • 1982 Per Nilakantan
  • 1981 Frank Tarp
  • 1980 Per Nilakantan
  • 1979 Børge Tarp
  • 1978 Frank Tarp
  • 1977 ?
  • 1976 Torben Svendsen (i Højby – Odsherred)
  • 1975 ? (i Køge)
  • 1974 Torben Svendsen (i Korsør)
  • 1973 Børge Tarp Hansen (i Køge)
  • 2022: Nicklas Smith Mølholm
  • 2021: Mads Viemose Larsen
  • 2020: William Bredtved Hansen
  • 2019: Nicklas Smith Mølholm
  • 2018 William Bredtved Hansen
  • 2017 Jacob Falk Schollert
  • 2016 William Bredtved Hansen
  • 2015 Martin Hansen
  • 2014 Nicklas Munkebo
  • 2013 Andreas H. Sørensen
  • 2012 Lasse Frølich
  • 2011 Nicklas Munkebo
  • 2010 Jesper Asbik
  • 2009 Rasmus Lund Solgaard
  • 2008 Lasse Frølich
  • 2007 Jesper Asbirk
  • 2006 Jesper Asbirk
  • 2005 Jesper Asbirk
  • 2004 Steven Kitchen
  • 2003 Christian Filtenborg
  • 2002 Christian Filtenborg
  • 2001 Jesper Andreasen
  • 2000 Christian Filtenborg
  • 1999 Thomas Larsen
  • 1998 Troels Falk ØstergÃ¥rd
  • 1997 Christian Smidth
  • 1996 Christian Filtenborg
  • 1995 Torben Larsen
  • 1994 –
  • 1993 –
  • 1992 –
  • 1991 –
  • 1990 –
  • 1989 –
  • 1988 –
  • 1987 –
  • 1986 –
  • 1985 –
  • 1984 –
  • 1983 –
  • 1982 –
  • 1981 –
  • 1980 –
  • 1979 –
  • 1978 –
  • 2022 –
  • 2021 –
  • 2020 –
  • 2019 –
  • 2018 –
  • 2017 –
  • 2016 –
  • 2015 –
  • 2014 –
  • 2013 –
  • 2012 –
  • 2011 Celine Donstrup
  • 2010 Celine Donstrup
  • 2009 Johanne Heidebo Svendsen
  • 2008 Johanne Heidebo Svendsen
  • 2007 Christina Donstrup
  • 2006 Johanne Heidebo Svendsen
  • 2005 Michelle Kristensen
  • 2004 Alexandra Bernard
  • 2003 Sara Lyngsøe
  • 2002 Sara Lyngsøe
  • 2001 Sara Møllenbach
  • 2000 Sara Møllenbach
  • 1999 Sara Møllenbach
  • 1998  Sara Møllenbach
  • 1997  Christa Møllenbach
  • 1996  Lisbeth Meincke
  • 1995  Lisbeth Meincke
  • 1994  Camilla Hansen
  • 1993  Camilla Hansen
  • 1992  Camilla Hansen
  • 1991  Camilla Hansen
  • 1990  Camilla Hansen
  • 1989  Christina Mathiasen
  • 1988  Christina Mathiasen
  • 1987  Eva Dorthe Larsen
  • 1986 Else Marie Hansen
  • 1985 Trine Stigaard Jensen
  • 1984 –
  • 1983 –
  • 1982 –
  • 1981 –
  • 1980 –
  • 1979 –
  • 1978 –
  • 2022: Mads Viemose Larsen
  • 2021: Mads Viemose Larsen
  • 2020: Mads Viemose Larsen
  • 2019: Mads Emil Boas
  • 2018 Mads Emil Boas
  • 2017 Jakob Falk Schollert
  • 2016 Mads Emil Boas
  • 2015 William Bredtved Hansen
  • 2014 Victor H. Barsøe
  • 2013 Andreas H. Sørensen
  • 2012 Andreas H. Sørensen
  • 2011 Nicklas Munkebo
  • 2010 Nicklas Munkebo
  • 2009 Nicklas Munkebo
  • 2008 Benjamin Poke
  • 2007 Martin Nicki Pedersen
  • 2006 Rasmus Solgaard
  • 2005 Rasmus Solgaard
  • 2004 Rasmus Solgaard
  • 2003 Jens Møller
  • 2002 Jens Møller
  • 2001 Ludvig Berg
  • 2000 Ludvig Berg
  • 1999 Peter Jantzen
  • 1998 Peter Jantzen
  • 1997 Peter Jantzen
  • 1996 Peter Meincke
  • 1995 Peter Meincke
  • 1994 Jan Falk Knudsen
  • 1993 Søren Müller
  • 1992 Søren Müller
  • 1991 Søren Müller
  • 1990 Ulrich Stiggard
  • 1989 Ulrich Stiggard
  • 1988 Ulrich Stiggard
  • 1987 Bo ØstergÃ¥rd
  • 1986 Bo ØstergÃ¥rd
  • 1985 Martin Røssum
  • 1984 Christian Cedergreen
  • 1983 Jesper Nilakantan
  • 1982 Jesper Nilakantan
  • 1981 Michael Andersen
  • 1980 Torben Larsen
  • 1979 Per Nilakantan
  • 1978 Per Nilakantan

2022

  • Herre senior: Michael Bastholm
  • Herre veteran: Frank Tarp
  • Dame midage: –
  • Dame senior: Trine Jensen
  • Dame veteran: –

2021

  • Herre senior: Menno Maat
  • Herre veteran: Frank Tarp Hansen
  • Dame midage: Anne Sofie Siebuhr
  • Dame senior: Trine Jensen
  • Dame veteran: Dorte Pyll Truesen

2020

  • Herre senior: Jan Birger Nielsen
  • Stableford: Nicolai Lynæs

2019

  • Herrer senior: René Hungerbühler
  • Herrer veteran: Karsten Jensen
  • Herrer superveteran: Leif Hansen
  • Stableford: Jacob Steffen Hedegaard Hansen

2018

  • Slagspil senior herrer: Jan Birger Nielsen
  • Slagspil veteran herrer: Jørn Buch-Madsen
  • Herre superveteran: Ulrik Wesselhoff
  • Stableford: Sten Clemen Andersen

2017

  • Slagspil senior herrer: Ole Haslund
  • Slagspil veteran herrer: Jan Birger Nielsen
  • Stableford: KÃ¥re Bergqvist
  • Hulspil senior herrer: Carsten Nielsen
  • Hulspil veteran herrer: Jørn Buch-Madsen

2016

  • Slagspil senior herrer: Carsten Nielsen
  • Slagspil veteran herrer: Jan Birger Nielsen
  • Stableford: Anne-Marie Vinther Larsen
  • Hulspil senior herrer: Carsten Nielsen
  • Hulspil veteran herrer: Jørgen Buch-Madsen
  • Hulspil stablefordgruppen: Jens Sauer Nielsen

2015

  • Senior herrer: Jan Birger Nielsen
  • Senior damer: Dorte Pyll Truesen
  • Veteran herrer: Hans-Henrik Hagelund
  • Veteran damer: Dorte Pyll Truesen

2014

  • Senior herrer: Frank Tarp-Hansen
  • Senior damer: Dorte Pyll Truesen
  • Veteran herrer: Ole Filtenborg
  • Veteran damer: Birthe Nielsen

2013

  • Senior herrer: Jan Birger Nielsen
  • Senior damer: Dorte Pyll Truesen
  • Veteran herrer: Ole Filtenborg
  • Veteran damer: Birthe Nielsen

2012

  • Senior herrer: Frank Tarp
  • Senior damer: –
  • Veteran herrer: Leo Skive
  • Veteran damer: Lisbeth Jonstrup