Møde om 50-års aktiviteter – 8. september kl. 19

Går du rundt med en idé til en aktivitet, som vi mangler i Roskilde Golf Klub eller synes du, vi skal fejre 50-års jubilæet i 2023 med et specielt arrangement?

Så må du meget gerne ”råbe op” – og her kommer en dato, hvor vi prøver at samle op på ideer. Det er torsdag den 8. september 2022 kl. 19 i klubhuset.

”Her bliver der holdt et møde med deltagelse af nuværende klubber i klubben og udvalg – og her vil vi også gerne have nye ideer på bordet, og meget gerne fra medlemmer, der har gode ideer eller savner noget aktivitet for deres gruppe. Fx vil det være godt med flere aktiviteter for alle klubbens fleksmedlemmer, men også generelle aktiviteter for de medlemmer, der i dag af flere grunde (fx tid) ikke deltager i matcher og klub-i-klubben arrangementer,” siger Henrik Overgaard Pedersen fra sekretariatet

Har du lyst til at være med på mødet, så send en mail til Henrik på .