Flot 2. plads til Mads Emil – divisionshold i Roskilde 8./9. maj

I weekenden den 1.-2. maj 2021 spillede Mads Emil Boas med i Dormy Elite tour i Holbæk og endte på en 2. plads. Det er et super flot resultat i et stærkt felt. På billedet står Mads Emil Boas til venstre med sin medalje.

Mads Viemose Larsen deltog også i turneringen og endte på en delt 22. plads

Den kommende weekend 8./9. maj skal alle vores dygtige elitehold i aktion. S√łndag d. 9/5 spiller rigtig mange hold p√• hjemmebane og derfor er der rig mulighed for at komme ud og se klubbens dygtige spillere udfolde sig.

F√łlgende hold spiller hjemme s√łndag:

  • 1. hold herrer mod Kokkedal
  • 2. Hold herrer mod Skovbo
  • Dameholdet spiller mod Drag√łr
  • B√•de senior og veteraner spiller hjemme begge dage

Lasse Fr√łlich Kristensen